Дома Фудбал Останато Алвес нема дилеми: Гвардиола или се*с? Гвардиола! – Пеп пак има поинакво мислење!

Алвес нема дилеми: Гвардиола или се*с? Гвардиола! – Пеп пак има поинакво мислење!

0
alves

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал.

Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот фудбалер Дани Алвес кој имаше само пофални зборови за каталонскиот стратег.

Алвес уживањето во работењето со Гвардиола го опиша со една навистина интересна изјава.

„Уживав да работам со Гвардиола, според мене тоа е подобро од секс“, изјави Алвес за „Скај Спорт“.


Следете го Sportski.mk и на


Набрзо потоа сето ова стигна до Пеп, па новинарите го запрашаа Гвардиола: Секс или Алвес?

„Преферирам секс…“, со насмевка одговори прославениот тренер кој денес го води тимот на Манчестер Сити.

Ќе потсетиме Гвардиола и Алвес долги години соработуваа во Барселона каде што освоија бројни трофеи.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…