Дома Македонски спорт Мак фудбал Азер Омерагиќ е нов играч на Борец

Азер Омерагиќ е нов играч на Борец

Велешки Борец продолжи да прави тим за продолжување на сезоната во ПМФЛ.

Последно засилување за Борец е Азер Омерагиќ. 18 годишниот центарфор го напушти Хајдук со кој спогодбено го раскина договорот и сега се врати во македонскиот фудбал.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Македонскиот младински репрезентативец и досегашен член на тимот на Хајдук Сплит од денеска е нов член на тимот на Борец и веќе одработи тренинг под водство на тренерот Борче Христов.…“, објавија од Борец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…