Дома Фудбал Англија Азар се пензионира, а Реал се уште плаќа за него

Азар се пензионира, а Реал се уште плаќа за него

Трансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата.

Иако Азар се пензионираше минатата година, за оваа сезона остана важечкиот договор од трансферот на овој играч меѓу Челзи и Реал Мадрид.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во договорот имало клаузула за бонус од пет милиони евра кои Реал треба да ги исплати на Челзи ако оваа сезона стигне до финалето на Лигата на шампионите. 

Реал сега треба да му платат на Челзи пет милиони евра и покрај тоа што Азар не беше ни член на овој тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…