Дома Трансфер зона Азар одбива да го напушти Реал Мадрид

Азар одбива да го напушти Реал Мадрид


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Реал Мадрид сака ова лето да се ослободи од Еден Азар, но Белгиецот категорично одбива да го напушти клубот, пренесува „Марка“.

Белгиецот не е во плановите на Карло Анчелоти и во интерес на сите е да си замине, бидејќи се покажа како најголемо промашување во историјата.

Меѓутоа, фудбалерот нема немера да замине од Мадрид и планира во целост да го одработи договорот со трајност од јуни 2024.

Неодамна пристигнала понуда за него од Монтреал Инпакт, но Азар категорично ја одбил и му потврдил на клубот дека сака да остане.

Реал му понудил и слободен раскин на договорот, но Белгиецот сака да остане бидејќи е еден од најплатените фудбалери во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид одлучи, го враќа Брахим Дијаз

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Реал Мадрид …