Дома Фудбал Останато „Азар е ѕвезда и ќе му донесе многу успех на Реал“

„Азар е ѕвезда и ќе му донесе многу успех на Реал“

Селекторот на белгиската репрезентација, Роберто Мартинез е убеден дека Еден Азар го чекаат подобри денови во Реал Мадрид.

Азар минатото лето за 100 милиони евра пристигна од Челзии, но одигра само 20 натпревари затоа што често беше повреден.

„Правам позитивна проценка затоа што фудбалерот треба да се оценува во добри и во лоши времиња. Оваа година беше најтешка во кариерата на Азар затоа што тој никогаш не пропуштил толку многу натпревари. Азар е ѕвезда во Реал и ќе му донесе многу успеси на тимот“, вели Мартинез.

Тоа го чекаат и навивачите на шпанскиот гигант, а Белгиецот сигурно ќе им го докаже следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…