Дома Трансфер зона Адеми овој јануари може да го направи трансферот на кариерата – го сака италијанскиот гигант!

Адеми овој јануари може да го направи трансферот на кариерата – го сака италијанскиот гигант!

ademi

Арјан Адеми овој јануари би можел да го направи трансферот на кариерата.

Италијанска „Газета дело Спорт“ пишува дека Рома е заинтересирана за македонскиот фудбалер и капитен на Динамо, Арјан Адеми.

Рома е во потрага по цврст играч од средината и според „Газета“ се спремни на Динамо да му платат четири милиони евра.

Италијанскиот клуб не планира спектакуларни вложувања во овој преоден рок рок, па за нив овој трансфер изгледа како идеален.

Меѓутоа се додава дека Рома не е единствениот тим кој го сака Адеми, конкуренција наводно им прави градскиот ривал Лацио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…