Дома Фудбал Репрезентации Toмас Милер најави повлекување од репрезентацијата на Германија

Toмас Милер најави повлекување од репрезентацијата на Германија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓После 122 натпревари за Германија и 44 постигнати гола Томас Милер најави пензија од репрезентацијата после вчерашната елиминација на Германија во групната фаза.

Германија ја победи Костарика, но Јапонија славеше над Шпанија и така заврши турнирот за Германците. По натпреварот Милер најави повлекување од репрезентацијата.

„Ако ова беше мојот последен натпревар, ми беше посебна чест и задоволство. Се што направив, беше со срце и љубов за овој дрес. Поминав неверојатни моменти, го оставив срцето на терен“, изјави Милер.

Во кариерата во репрезентацијата Милер во 2014 година стана светски шампион со Германија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…