Дома Останати Кошарка НБА Toмас Брајант се враќа во Лејкерси

Toмас Брајант се враќа во Лејкерси

Американскиот кошаркар Томас Брајант е ново засилување на Лос Анџелес Лејкерсза следната сезона, откако потпиша едногодишен договор.

Лејкерс го враќа 24-годишниот центар во свои редови, откако првите минути во НБА-лигата ги одигра токму во дресот на тимот од Лос Анџелес.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Брајант беше избран на драфтот во 2017 година како 42. пик од Јута, која потоа го испрати во Лејкерс заедно со Џош Харт во замена за Тони Бредли.

По крајот на сезоната Брајант беше отпуштен, па набрзо потпиша договор со Вашингтон Визардс, а таму се покажа како одличен кошаркар, иако имаше проблеми со повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Леброн го одведе Лејкерс во битка за трофејот во новото натпреварување на НБА

Лос Анџелес Лејкерс обезбедија пласман во финалето на НБА Купот откако во изминатата вечер…