Дома Видео Tренер фаулираше играч и заработи црвен картон 🎥

Tренер фаулираше играч и заработи црвен картон 🎥

Натпреварот помеѓу Годои Круз и Велез Сарсфилд од аргентинското првенство го привлече вниманието поради еден несекојдневен момент во текот на мечот.

Годои во еден напад имаше продор кон противничкиот гол покрај аут линијата. Еден од играчите на овој тим го помина својот чувар и тргна кон голот, но тогаш на сцена стапи тренерот на тимот кој пружи нога и го фаулираше.

Судијата на натпреварот веднаш за овој потег му покажа црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голманот на романскиот тим Богдан Каука кој го чува голот на второлигашот Брашов постигна …