Дома Фудбал Италија Oфицијално: Решена сагата со Санчез!

Oфицијално: Решена сагата со Санчез!

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез (31) од денес и официјално е нов член на Интер.

Манчестер Јунајтед и Интер денес го потврдија трансферот на искусниот напаѓач кој минатата сезона како позајмен играч дојде во тимот од „Џузепе Меаца“.

За разлика од Јунајтед каде што ништо не покажа, Алексис во Интер прикажа подобри настапи и постигна четири гола на 29 натпревари.

Јунајтед го пушти Санчез во Интер без оштета после раскинувањето на договор само за да се ослободи од неговата огромна плата. Договорот помеѓу Интер и Санчез ќе има важност до 2023 година и тој ќе заработува околу седум милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…