Дома Фудбал Англија Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.

Комисијата ја прифати жалбата на Евертон по изречената казна и одземените десет бода. Англиската јавност изврши притисок за одлуката да биде донесена побрзо, жалбата „карамелите“ ја поднесоа пред два месеци.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Денеска е соопштено дека на Евертон му се одземени шест бода, тоа значи дека неговото конто ќе се додат четири. Евертон со овие вратени бодови ќе има 25 бода и тоа е пет повеќе во однос на Лутон кој е 18-ти во опасната зона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…