Дома Фудбал Англија Oфицијално: Манчестер Сити го претстави дресот за новата сезона (ФОТО)

Oфицијално: Манчестер Сити го претстави дресот за новата сезона (ФОТО)

Манчестер Сити утрово го објави домашниот дрес со кој ќе игра во новата сезона во Премиер лигата.

Дресот на „граѓаните“ е изработен од „Пума“ и можеме да кажеме дека оваа компанија заврши добра работа затоа што дресот изгледа одлично.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Го одигравме најдоброто полувреме, но со пораз се простивме од Мундијалот

Македонската ракомента репрезентација со пораз од Белорусија ги заврши настапите на Светск…