Дома Македонски спорт Мак фудбал Oфицијално: Викендов нема второлигашки фудбал, се одложува првото коло

Oфицијално: Викендов нема второлигашки фудбал, се одложува првото коло

Нема да се игра второлигашки фудбал во викендот кој следи затоа што од ФФМ денес потврдија дека првото коло и официјално се одложува.

„Комисијата за натпреварување при ФФМ донесе одлука со која се одложуваат натпреварите од првото коло на ВМФЛ. Комисијата за натпреварување дополнително ќе го одреди терминот за одигрување на одложените натпреварите од првото коло во ВМФЛ“, стои во соопштението од фудбалската федерација на Македонија.

За второто коло нема да има промени и тоа ќе се одигра на 20. август како и што беше планирано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…