Дома Останати Кошарка НБА Moжна „бомба“ во НБА: Јанис најави заминување!

Moжна „бомба“ во НБА: Јанис најави заминување!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Еден од најдобрите кошаркари во светот, Гркот Јанис Адетокумбо најави можно заминување од Милвоки каде што настапува од 2013 година.

Со Милвоки, Јанис освои титула во 2021 година која за овој клуб беше прва по 50 години и ерата на Карим Абдул Џабар.

Сега, Јанис најави дека може да го напушти тимот ако нема можност да стане шампион.

„Во овој момент сум играч на Милвоки, но најважно е дека јас сум победник. Ако немам помош каква што треба да имам, можно е заминување“, изјави Јанис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Голем трејд во НБА: Лилард го напушти Портланд

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Демијан Лилард по 11 години поминати…