Дома Македонски спорт Eлмас против Полска ќе игра со специјални копачки – „еден сон’! (ФОТО)

Eлмас против Полска ќе игра со специјални копачки – „еден сон’! (ФОТО)

Македонскиот фудбалски бисер и член на Елиф Елмас натпреварот против Полска од квалификациите за Европското првенство 2020 година ќе игра со посебни копачки.

Елмас против Полска ќе игра со копачки на кои ќе пишува на македонски и турски јазиј: „Еден сон“ или „Bir Ruyа“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Децата на Модриќ го прекинаа интервјуто: Тато мора да си одиме 🎥

Лука Модриќ синоќа ја освои 5-та титула во Лигата на шампиони и стана еден од најтрофејнит…