Дома Трансфер зона Eве како би можела да изгледа Барселона ако клубот ги исполни желбите на Чави

Eве како би можела да изгледа Барселона ако клубот ги исполни желбите на Чави

Eкипата на Барселона сака да изгради квалитетен и конкуретен теим кој ќе се бори за сите титули наредната сезона, меѓутоа тука е финаниската ситуација која секако ќе игра голема улога.

Повеќе фудбалери се поврзуваа со гигантот од „Камп Ноу“, меѓутоа засегап отврдени се само Франк Кеси Андреас Кристенсен.

Сезоната завршува, па во наредните недели фокусот на сите тимови ќе биде само на преодниот рок, па се очекува да се види какви потези ќе влече Чави заедно со раководството. Според најавите од шпанските тимови составот на Барселона во новата сезона би можел да претрпи големи промени.

Во тимот би можело да нема место за играчи како Пике, Алба, Араухо, Педри, Гави…Во продолжение погледнете го составот кој се најавува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…