Дома Фудбал Репрезентации Aрнаутовиќ: Овој натпревар со Македонија ќе биде поразличен

Aрнаутовиќ: Овој натпревар со Македонија ќе биде поразличен

Еден од најискусните фудбалери на Австрија, Марко Арнаутовиќ пред Евро 2020 зборуваше за нивниот прв натпревар, а како што е познато Македонија ќе се сретне со Австрија во недела од 15:00 часот.

Арнаутовиќ имаше само пофални зборови за македонскиот капитен Горан Пандев.

„Пандев е мој многу добар пријател. Многумина го отпишаа поради неговите години, но тој на теренот покажува дека се уште играо длично. Македонија е навистина опасна, па ќе се обидеме да го дадеме максимумот. Овој натпревар ќе биде поразличен од претходните“, изјави Арнаутовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…