Дома Македонски спорт Aгим Ибраими двоен стрелец за Динамо Тирана

Aгим Ибраими двоен стрелец за Динамо Тирана

Повремениот репрезентативецАгим Ибраими постигна два гола за Динамо Тирана во поразот од Влазанија и тоа во натпревар во кој се постигнаа дури девет гола (6:3).

Ова беше „македонска пресметка“ затоа што дресот на Влазанија го носи Фахрудин Ѓурѓевиќ кој постигна еден од шесте гола гола за Влазанија.

Покрај Ибраими првотимци беа Александар Исаевски, поранешниот капитен на Работнички, Горан Силјановски, а на клупата за резерви остана Едис Малиќи. Ќе потсетиме, Ибраими летово пристигна во Динамо Тирана претходно го носеше дресот на Кукс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Eден од најдобрите македонски тренери и поранешен селектор на „А“ репрезентацијата е пред …