Дома Фудбал Две неверојатни промашувања на Реал во иста акција. Слушнете ја реакцијата на коментаторите

Реал Мадрид со пресврт во второто полувреме ја победи Борусија Дортмунд со 5:2 на својот Сантијаго Бернабеу. Херој на Кралскиот клуб беше Бразилецот Винисиус Јуниор, кој постигна три гола.

Германците беа подобри во текот на целото прво полувреме, но полувремето го дочекаа без примен гол само затоа што имаа голема среќа.

Кој тепа, Ливерпул или Челзи!? ↓↓↓

Имено, во 37. минута Реал имаше две неверојатни шанси во иста акција, но во двата случаи нивните играчи од непосредна близина ја погодија рамката на голот.

“Без гол! Две пречки во ист напад, неверојатна шанса за Реал! Мбапе…Кобел спасува! Неверојатен напад на Реал!” рече коментаторот за време на акцијата.