Дома Македонски спорт Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Maкедонскиот репрезентативец Стефан Спировски одлично ја започна 2020 година и веќе на три натпревари има исто толку голови.

Вчера неговиот Хапоел Тел Авив славеше победа од 3:1 против Ранана, а Спировски беше стрелец на два гола. Спировски го постигнап рвиот гол во 29. минута кога го совлада противничкиот голман со маестрален удар од 20-тина метри. До крајот на првиот дел гостите го изедначија резултатот.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Во вториот дел Алтман го врати Хапоел во водство, за Спировски во 81. минута да стави точка со својот втор гол на натпреварот.