Дома Фудбал Репрезентации Нејмар асистираше, постигна гол и удри противник во новата победа на перфектниот Бразил🎥

Бразил го победи Перу со 2:0 во 10. коло од квалификациите за Светското првенство со што „Кариоките“ стигнаа до осмата победа во исто толку натпревари.

Херој на Бразил беше Нејмар кој пред крајот на натпреварот можеше да заработи и црвен картон затоа што го удри противникот.

Најдобриот играч на Бразил запиша асистенција за Рибеиро во 15. минута, а самиот постигна гол во 40. минута.

Сепак, пред крајот на натпреварот при градењето една топка го изнервира агресивниот противник кој го удри со рака. Судијата му покажа жолт картон.