Дома Македонски спорт Мак фудбал Надежите убедливо поразени во Русија

Надежите убедливо поразени во Русија

Репрезентацијата на Македонија до 21 година претрпе убедлив пораз од 5:1 на гостувањето во Русија.

Ова беше седмиот пораз од девет меча за младата македонска репрезентација во квалификациите за Европако првенство.

„Зборнаја“ водеше со 3-0 веќе по првите 45 минути, со головите на Ахметов, Чалов и Бакаев. Обљаков зголеми и на 4-0 во вториот дел, а Крстовски постигна почесен гол во 74-та минута. Мелкадзе, во судиското продолжение стави точка на натпреварот за убедлив пораз на нашите надежи.

Македонија, сепак, ќе има шанса да гизатвори квалифиациите со победа, бидејќи во вторник ни гостува репрезентацијата на Губралтар.