Дома Македонски спорт Мак ракомет Ќе грми вечерва во Битола: Распродадена салата „Боро Чурлевски“ за дуелот со Спортинг!

Ќе грми вечерва во Битола: Распродадена салата „Боро Чурлевски“ за дуелот со Спортинг!

Вечерва екипата на Е.Пелистер игра против Спортинг во Европската лига, а од битолскиот клуб објавија дека салата „Боро Чурлевски“ е комплетно распродадена.

Битолчани така вечерва ќе имаат максимална поддршка против фаворитот со цел да дојдат до изненадување и подвиг. Натпреварот во Битола започнува во 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Струга 2022: Домаќинот покажа „заби“, Еурофарм Пелистер се мачеше за да победи

Стартуваше ракометниот турнир во Струга, а на првиот натпревар домаќинот му зададе сериозн…