Дома Фудбал Останато „Ќе го доведев Марадона ама почина“

„Ќе го доведев Марадона ама почина“

Диего Марадона почина во ноември минатата година како последица од срцев удар.

Поранешниот селектор на Франција, а сегашен тренер на Нант Рајмонд Доменек предизвика многу полемики поради коментарот за Марадона.

Кога Марадона го прашаа за можните засилувања тој кажа дека со задоволство би го довел Марадона, но дека тоа не е можно затоа што тој почина.

„Би сакал да го доведам Марадона ов овој преоден рок, но тој почина“, изјави искусниот стратег.

На Нант оваа сезона не му оди баш најдобро и се наоѓа на 17. место на табелата со само три бода над зоната за испагање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…