Дома Трансфер зона Ќе го врати ли Мурињо фудбалерот кој „растури“ во Шпанија?

Ќе го врати ли Мурињо фудбалерот кој „растури“ во Шпанија?

mourinho

Жозе Мурињо наводно размислува да го врати од позајмица фудбалерот кој импресионираше во досегашниот дел од сезоната.

Андреас Переира игра одлично во досегашниот дел од сезоната со екипата на Валенсија.

Валенсија одлично ја стартуваше сезоната во шпанија, а Переира кој тука настапува како позајмен фудбалер од Јунајтед е еден од најдобрите фудбалери на овој клуб. Тој постигна само еден погодок, сепак неговата игра во поле навистина воодушевува.

Перира беше одличен и на припремите, но Мурињо одлучи дека за негоа е најдобро да пронајде нов клуб каде што оваа сезона ќе може да се докаже како фудбалер.

„Кога потпишував, знаев дека постои можност да се вратам во секој момент. Сепак јас сум мирен, фокусиран сум на Валенсија. Барем до овој момент никој од Манчестер не ме побара. Јас сум среќен тука и конечно чуствувам дека можам да го покажам мојот полн потенцијал“, изјави Переира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рома се засилува со напаѓач на Реал Мадрид

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ова лето направи голема „чистка“ во тимот, па некол…