Дома Фудбал Лига на шампиони Ќе биде ли Левандовски спремен за реваншот помеѓу ПСЖ и Баерн?

Ќе биде ли Левандовски спремен за реваншот помеѓу ПСЖ и Баерн?

Роберт Левандовски се опоравува од повредата на коленото која ја заработи играјќи за репрезентацијата на Полска.

Левандовски се повреди пред важните натпревари за Баерн рпотив ПСЖ во четвртфиналето. Без него во составот Баерн вчера беше поразен од ПСЖ со 3:2. Реваншот се игра наредниот вторник во Париз.

Тешко е да се верува дека ќе биде спремен за тој натпревар, но во Баерн се надеваат. Денес Левандовски објави фотографија со која порача дека се оди според планот и најави негово враќање.

Ќе видиме дали ќе ја добие трката со времето за да настапи во вторник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…