Дома Офсајд Ќерката на Гвардиола во врска со фудбалерот на Тотенхем

Ќерката на Гвардиола во врска со фудбалерот на Тотенхем

Фудбалерот на Тотенхем, Деле Али англиските медиуми го забележале со ќерката на Пеп Гвардиола.

Деле Али и Марија биле видени во бар во Лондон, објави „Дејли Мејл“. Наведено дека ќерката на стратегот на Манчестер Сити била забележана во центарот на британската престолнина каде што влегла во автомобилот на Деле Али и двајцата се упатиле на друга локација.

Според информациите врската помеѓу Деле Али и Марија започнала пред неколку месеци. Ќе потсетиме во февруари фудбалерот на Тотенхем раскина со моделот Руби Меј со која беше пет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Поранешна ѕвезда на Реал ја изневерил сопругата со нејзината најдобра пријателка

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Фернандо Гаго се најде…