Дома Фудбал Англија Љубовта на еден навивач: Одработено името на Ливерпул се најде на 6 километри висина (Фото)

Љубовта на еден навивач: Одработено името на Ливерпул се најде на 6 километри висина (Фото)

0

Навивачите на Ливерпул често ја докажуваат својата љубов кон „Црвените“, со тетоважи на грбот или купување дресови.

Овојпат еден навивач отиде чекор понатаму и направи една од најубавите работи за Ливеепул.

Во малото село Шропшаир, фанот на Ливерпул во едно поле го изгравирал „LFC“ кое се простира на неверојатни 100 мметри и се гледа на шест километри висина.

Погледнете како изгледа тоа импресивно дело

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…