Дома Фудбал Останато Јунајтед ќе може да потроши најмногу во летниот преоден рок

Јунајтед ќе може да потроши најмногу во летниот преоден рок

Според „Soccerexu“ сајт кој се занимава со финансиската и бизнис страната на фудбалот, Манчестер Јунајтед во овој момент е клубот кој на располагање има најголема сума на пари.

Јунајтед без оглед на послабите резултати добро заработуваше на сите фронтови, а тоа им донесе богати спонзорски договори.

Користејќи добро проверени информации овој сајт заклучи дека Јунајтед е тимот кој има можност да потроши најмногу.

Оле Гунар Солскјер во двата преодни рока во Јунајтед потрошо околу 260 милиони евра на играчи како: Мегваер, Бруно Фернандеш, Ван-Бисака…

Јасно е дка на Јунајтед му се потребни ште засилување и наводно Солскјер или некој друг ако има промена на тренерската клупа ќе има на располагање 330 милиони евра. Тоа сума која може без никаков проблем да ја потроши Јунајтед.

Јунајтед е на врвот, а потоа следат: Арсенал со 310 милиони, Баерн (265), Реал (230), ПСЖ (165), Билбао (155), Наполи (140)…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бонучи: Се враќаме во 2 часот наутро, Роналдо во 3 оди да нурка во ладна вода

Пред утрешниот натпревар на Јувентус во Лигата на шампионите против Лион интервју за порта…