Дома Трансфер зона Јувентус тргнува по Пулишиќ

Јувентус тргнува по Пулишиќ

Италијанскиот гигант Јувентус е силно заинтересиран за крилниот фудбалер на Челзи, Кристиан Пулишиќ, тврдат медиумите на Островот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓23-годишниот офанзивен фудбалер не беше стартер во тимот на Тухел, но и со промената на тренерот неговиот статус не се промени.

Поради тоа Пулишиќ сака да ја промени средината, а таквата ситуација  е спремен да ја искористи  Јувентус.

Неговиот договор со Челзи е до јуни 2024 година, а англискиот клуб за неговата слобода бара 35 милиони евра.

Јувентус ќе се обиде да го донесе во јануари на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…