Дома Топ вести Јувентус тргнува по Жоржињо

Јувентус тргнува по Жоржињо

Примарна цел на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде плејмејкерот на Челзи, Жоржињо, пренесува „Газета дело Спорт“.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Италијанецот има договор со „сините“ до 2023 година и на лето ќе влезе во последната година од договорот, а преговорите за продолжување на соработката за во застој.

Жоржињо во 2018 година од Наполи се пресели во Челзи за 50 милиони фунти, а сега сака да се врати во Италија.

Јувентус веќе подолго време е во контакт со неговиот агент и работи на неговиот трансфер.

Жоржињо веќе го известил Челзи дека сака да го напушти клубот на крајот на сезоната, па наскоро ќе очекува двата клуба да започнат преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …