Дома Фудбал Италија Јувентус се прашува: Кој во Верона постигна поубав гол од слободен удар, Пјаниќ или Диабала?

Јувентус се прашува: Кој во Верона постигна поубав гол од слободен удар, Пјаниќ или Диабала?

Јувентус вечерва на својот стадион ќе го одигра натпреварот од четвртото коло од Серија А.

На гости доаѓа Верона и сите во Торино се надеваат на лесна победа, по двете последователни нерешени резултати. Потсетуваме, Јуве во третото коло во Серија А ремизираше со Фиорентина, додека во Лигата на Шампионите одигра 2:2 против Атлетико Мадрид. Сепак, Верона ќе направи се што може да и отежне на „Старата дама“, а според изјавите на нивниот тренер, гостите не доаѓаат да се бранат.

„Старата дама“ го очекува натпреварот против Верона, а сега администраторите на официјалниот Твитер профил на Јувентус се потсетија на мајсториите на нивните играчи во натпреварите против Верона. Така издвоија два гола од слободен удар, еден во режија на Паоло Диабала, а вториот беше постигнат од страна на Миралем Пјаниќ.

Со видеото од преубавите голови, во Јувентус се запрашаа кој гол е поубав?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…