Дома Топ вести Јувентус преговара со две ѕвезди на Баерн Минхен

Јувентус преговара со две ѕвезди на Баерн Минхен

Спортискиот директор на Јувентус имал средба со колегите од Баерн Минхен, бидејќи „старата дама“ е заинтересирана за двајца фудбалери на баварскиот гигант.

Главна цел на „бјанконерите“ е Леон Горецка, кој изминатите години се наметна како еден од најважните играчи на Баерн. Меѓутоа, во моментов не е задоволен од својот статус и сака да ја промени средината.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Германските медиуми пренесуваат дека и Баерн Минхен е спремен да се раздели со играчот доколку пристигне добра понуда.

Договорот на Леон Горецка со Баерн е до летото 2026 година, а Јувентус сака да ја искористи таквата ситуација.

Другиот играч е Мазрауи, Јувентус е во потрага по засилување на десната бековска позиција и наскоро ќе испрати понуда до Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…