Дома Фудбал Италија Јувентус плати 80 милиони за Де Лихт за да – седи на клупа?!

Јувентус плати 80 милиони за Де Лихт за да – седи на клупа?!

Денес стартува сезоната во Серија А и таа ќе биде отворена со натпреварот помеѓу Парма и Јувентус.

Она што пред натпреварот привлече внимание е составот на Јувентус:

Шчесни, Сандро-Киелини- Бонучи-Де Шиљо, Пјаниќ-Матуиди-Кедира, Роналдо, Игуаин, Даглас Коста.

Вниманиет привлекува отсуството од првиот тим на Де Лихт кој дојде како големо засилување (најголемо ова лето). Во јавноста нема најава за некаква повреда или било што друго, па веројатно се работи за некоја замисла на Сари.

Како и да е ова е само прво коло и секако има време, но чудно некој за кој сте платиле 80 милиони евра да биде резрва.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…