Дома Трансфер зона Јувентус најде замена за Костиќ

Јувентус најде замена за Костиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус му ја отворил излезната врата на Филип Костиќ и веќе почнал да бара замена за Србинот.

Прва желба е младата ѕвезда на Лион, Рајан Черки, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Черки е офанзивен фудбалер кој може да игра и како плејмејкер, но и по крилните позиции. Тој е продукт на школата на Лион и важи за најголем француски талент во моментов.

Черки на лето ќе влезе во последната година од договорот, па Лион е спремен да слушне понуди, а Јувентус сака да ја искористи ситуацијата и да го доведе во Торино, бидејќи е голема желба на Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …