Дома Трансфер зона Јувентус и Наполи се „тепаат“ за ѕвездата на Мехенгладбах

Јувентус и Наполи се „тепаат“ за ѕвездата на Мехенгладбах

Италијанските гиганти се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Борусија Мехенгладбах, Денис Закарија.

Станува збор за 24- годишен фудбалер од средниот ред кој импресионира оваа сезона со настапите во Бундеслигата.

Закарија може да игра на сите позиции во средниот ред, па токму поради тоа е голема желба на италијанските клубови.

Швајцарскиот репрезентативец одигра добро и на ЕУРО, а Мехенгладбах за неговата слобода бара 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…