Дома Трансфер зона Јувентус и Милан го сакаат Пулишиќ

Јувентус и Милан го сакаат Пулишиќ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Офанзивниот фудбалер на Челзи, Кристиан Пулишиќ би можел да го напушти клубот во зимскиот преоден рок.

24-годишниот Пулишиќ не е задоволен од својот статус во Челзи и малата минутажа која ја добива, па сака да ја промени средината.

Најсилен интерес за него покажуваат италијанските гиганти Милан и Јувентус, кои сакаат да го доведат во јануари.

Двата клуба ќе се обидат да го доведат на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

Челзи многу се засили во овој преоден рок, сака да го доведе уште и Тросар, па е спремен да го пушти Пулишиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…