Дома Трансфер зона Јувентус го сака Обамејанг во јануари

Јувентус го сака Обамејанг во јануари

Пјер Емерик Обамејанг е надвор од тимот на Арсенал и клубот му ја отвори излезната врата.

Прашање е дали ќе биде вратен во тимот, а многу поверојатно е да биде продаден во зимскиот преоден рок.

За него најсилен интерес покажува Јувентус, кој има проблем со реализацијата и во јануари сака да донесе врвен напаѓач.

„Бјанконерите“ останаа без Киеза до крајот на сезоната, па тоа го зголеми интересот кон Обамејанг и сакаат да го донесат во јануари.

32-годишниот Африканец има договор со Арсенал до јуни 2023 година, а „старата дама“ за неговиот потпис е спремна да плати 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…