Дома Топ вести Јувентус го сака Кавани во јануари

Јувентус го сака Кавани во јануари

Алваро Мората синоќа влезе во вербална расправија и тоа веројатно е крај за него во Јувентус.

Мората е на позајмица од Атлетико Мадрид, а италијанските медиуми тврдат дека Јувентус одлучил да не го откупи и веќе ја започнал потрагата по нов напаѓач.

Прва цел во зимскиот преоден рок ќе биде Влаховиќ, но Фиорентина не попушта и за неговата слобода бара 70 милиони евра.

Како алтернатива се споменува Едисон Кавани, кој е на излезна врата од Манчестер Јунајтед. Уругаецот се поврзува со трансфер во Барселона, но Јувентус сака да го „укарде“ пред Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…