Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ го сруши Лејкерс, Леброн го раскрвари судијата🎥

Јокиќ го сруши Лејкерс, Леброн го раскрвари судијата🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го доживеаја и третиот пораз во финалната серија на Западот од Денвер откако загубија на домашен терен со 108:119.

За Нагетси повторно најефикасен беше Канаѓанецот Џамал Мареј со 37 поени, седум скока и шест асистенции. Поседбно се истакна и Никола Јокиќ кој постигна 24 поени, шест скокаи и осум асистенции.

Мечот го одбележа и уште една случка, откако Леброн Џејмс, го раскрвави судијата Скот Фостер. Двајцата има жесток судир на паркетот, па мораше да интервернира медицинскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…