Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Јоаким Лев останува селектор и после дебаклот на Германија

Јоаким Лев останува селектор и после дебаклот на Германија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Германската репрезентација доживеа дебакл на Светското првенство во Русија и заврши на последно место во групата со Мексико, Шведска и Јужна Кореја.

Целата нација со право е разочарана од настапот на „панцирите“, но генералниот менаџер на репрезентацијата Оливер Бириф потврди дека Јоаким Лев ќе остане на селекторското место.

„Сите сме разочарани. Чувствуваме огромна фрустрација. Ја имавме судбината во своите раце и покрај лошиот старт на Мундијалот. Видливо е дека нешто не направивме како што треба и тоа експесно треба да го најдеме и да го санираме. Целата нација има право да биде разочарана за овој дебакл“, изјави Бироф.

„Јоаким неодамна потпиша нов договор и претпоставувам дека тој ќе ја продолжи својата работа. Гледате дека и другите фаворити се мачат. Сепак, сметам дека премалку прикажавме“, додаде Бироф.

Ова е најслаб настап на Германија на едно Светско првенство, па германската јавност бара смена на селекторот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …