Дома Македонски спорт Јаховиќ со хет-трик го реши Хатајаспор! 🎥

Јаховиќ со хет-трик го реши Хатајаспор! 🎥

Maкедонскиот напаѓач Адис Јаховиќ одигра одличен натпревар против Хатајаспор и со хет-трик донесе победа за Гецтепе од 3:2 во рамките од 33. коло во турската Суперлига.

Првиот гол Јаховиќ го постигна после половина час, а осум минути подоцна зголеми на 2:0.

Останатите голови беа постигнати во второто полувреме. Диуф намали на 1:2, а тогаш Јаховиќ со третиот гол на натпреварот ја врати предноста за Гецтепе од два гола. Во 90. минута Хатајспор успеа да стигне до нов гол и да го намали конечниот резултат на 2:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сити се уште во трката за потписот на Меси, познати деталите!

Можноста Манчестер Сити да го привлече Лионел Меси се уште е актуелна, пренесуваат медиуми…