Дома Останати Кошарка НБА Јанис најави „бомба“ во НБА: Заминува од Милвоки!?

Јанис најави „бомба“ во НБА: Заминува од Милвоки!?

Грчкиот кошаркар Јанис Адетокумбо даде интервју за „Њујорк Тајмс“ во кое кажа дека би можел да го напушти Милвоки бакс.

Адетокумбо кажа дека екипата мора да промени одредени работи за да го задржи, а приоритет се засилувања со кои Милвоки ќе биде конкурентен за титулата.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Не би бил најдобар, ако не знам дека сме на иста страна. Сите сакаме да освоиме титула, да жртвуваме време. Ако немаме такви шанси, нема да потпишам нов договор“, кажа Адетокумбо.

Гркот игра за Милвоки од 2013 година, а во 2021 година стана шампион и ја освои МВП-наградата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Јокиќ и Марјановиќ „лудуваа“ во кафена на песните на Ана Бекута 🎥

Никола Јокиќ и Бобан Марјановиќ одлично го користат слободното време по напорната сезона и…