Дома Топ вести Ѕвездата на Лајпциг пред трансфер во Баерн

Ѕвездата на Лајпциг пред трансфер во Баерн

Баерн Михен е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Лајпциг, Марсел Сабицер, пренесуваат германските медиуми.

Баерн веќе неколку месеци работи на трансферот на Сабицер, за кого интерес покажува уште Милан и Ливерпул.

Сабицер влезе во последната година од договорот и сака да ја промени средината, па Лајпциг мора да го продаде бидејќи следното лето ќе го загуби без обештетување.

Баерн веќе постигнал договор и за неговиот трансфер ќе плати 18 милиони евра.

Нагелсман одлично го познава Сабицер, а неговиот агент веќе ги договорил личните услови со Баварците до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …