Дома Фото Ѕвездата на Евертон во карантин со нов имиџ – го ископира Роналдо од 2002

Ѕвездата на Евертон во карантин со нов имиџ – го ископира Роналдо од 2002

Не се прослави многу, но очигледно му е досадно во карантин.

Фудбалерот на Евертон, Ричарлисон, моментално како и поголем дел од фудбалските ѕвезди се наоѓа во куќна изолација додека чека да помине пандемијата и да се врати на своите секојдневни активности.

Пред него е неколку неделна изолација, а уште во првите денови одлучи да го смени имиџот. Имено, ја избричил главата и ја ископира флизурата на славниот сонародник Роналдо од Светоското првенство во 2002. година.

22-годишниот играч својот нов имиџ го покажа на Инстаграм, а на себе носеше дрес од ЛА Лејкерс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…