Дома Луд Спорт Ѓоковиќ Новата година ја дочека во Бризбен и разигран влезе во 2020

Ѓоковиќ Новата година ја дочека во Бризбен и разигран влезе во 2020

Тенискиот ас Новак Ѓоковиќ новогодишната ноќ ја дочека на австралиско тло. Новата 2020 година Новак ја честиташе од австралиски Бризбен, со колективна фотка на која е заедно со неговите тениски колеги од Србија.

Популарниот Ноле на преку својот Инстаграм профил им посака се најдобро на сите во новата 2020 година.

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Со него на новогодишната прослава биле и сонародниците Троицки, Лајовиќ и младата Олга Даниловиќ. кои. исто како Ѓоковиќ, ќе учествуваат на АТП Купот во Австралија.

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо и Георгина направија хаос во Портофино 📷

По завршувањето на сезоната во Серија А, фудбалерите на Јувентус очекувано добија неколку …