Дома Луд Спорт Ѓоковиќ направи шоу во Мелбурн🎥

Ѓоковиќ направи шоу во Мелбурн🎥

Новак Ѓоковиќ е вистинска атракција во Мелбрун пред почетокот на Австралија Опен.

Најдобриот светски тенисер учестуваше на хуманитарен натпревар со забавен предзнак и направи вистинско шоу на  арената Род Лејвер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кога Ѓоковиќ излезе на теренот, беше пречекан од локалното фолклорно друштво, па покажа дека знае да игра српско коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Хаос на улиците во Рим пред градското дерби🎥

Рома и Лацио од 18 часот ќе го играат големото римско дерби, а како предигра навивачите на…