Дома Офсајд Ѓоковиќ играше на теренот, а на трибините две манекенки страсно се бакнуваа 📸

Ѓоковиќ играше на теренот, а на трибините две манекенки страсно се бакнуваа 📸

Хуберт Хуркач му правеше проблеми на Ѓоковиќ, но сепак српскиот тенисер се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон, меѓутоа за време на нивниот меч внимание привлече и сцена од трибините.

Двете манекенки Кара Дeлевињ и Лиа Мејсон на моменти страсно се бакнуваа не криејќи ја својата љубовна врска. Многу често беа во фокусот на вниманието, а на социјалните мрежи се појавија и фотографии од страсните бакнежи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Останува да се види дали би можело да има реакција од организаторот затоа што на моменти дефинитивно ја минуваа и границата 18+. Досега ваква ситуација на неофицијалното тениско светско првенство не била забележана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Запознајте најубавата хрватска одбојкарка: Мами воздишки со „жешки“ фотографии

Хрватската одбојкарка Барбара Дапиќ важи за една од најубавите спортистки во регионот и не…