Дома Останати Ѓоковиќ доживеа дебакл и беше исвиркан во Рим 🎥

Ѓоковиќ доживеа дебакл и беше исвиркан во Рим 🎥

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Рим, бидејќи во третото коло беше поразен од Чилеанецот Алехандро Табило со 6:2, 6:3.

Малкумина веруваа дека Новак така лесно ќе испадне од турнирот во Рим, а се чини дека тоа најмалку го очекуваше публиката.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Новак од самиот почеток на мечот се мачеше, ниту еднаш не успеа да го фати ритамот на игра, што неговиот ривал знаеше да го искористи и брзо да стигне до два брејка за водство од 4-0, а потоа и 6:2.

Слична беше ситуацијата и во  вториот сет, па Ѓоковиќ го  запиша еден од  најтешките порази во кариерата.

Во самиот финиш на натпреварот Новак беше исвиркан по напуштањето на теренот, што долго време не се случило во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе …