Дома Актуелно Ѓоковиќ го прашаа на кој тенисер би му го доверил животот – одговорот беше изненадување! 🎥

Ѓоковиќ го прашаа на кој тенисер би му го доверил животот – одговорот беше изненадување! 🎥

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доби и интересно прашање на кое имаше интересен одговор.

Ѓоковиќ беше еден од тенисерите кои учествуваа во интересно видео каде одговори на прашањето:


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Кој играч би го избрале да го освои сетот за да ви го спаси животот?“

Новак повеќе од интересно одговори на ова незгодно прашање:

„Рафаел Надал на земјена подлога“ – одговори Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Вознемирувачко видео: 17-годишен фудбалер почина од срцев удар 🎥

Младиот алжирски фудбалер Васим Ел-Газар почина како последица од срцев удар за време на ф…